VUSLATIN EN GUZELINE SEVDALANMAK

Benim yaşım 24 efendim.Lakin benim doğum günüm dünyaya adım attığım an değil de,seni tanıdığım gündür,kalbime özleminin düştüğü gündür ey sevgili! Seni anlamak,okuduğumuz her satırda seni görmekti,yaşamaktı yüreğimizin en ücra köşesinde yani bizde seni bulmak,aramaktı.Belki de seni tanımak bir milad,bir adımdı O’nun yolunda! Bu biçare kul seni tanıyana dek vuslata sevdalı olmak nedir bilmezdi ki ey sevgili… Senin hayatını okuyup,sana sevdalı olan gönüllerden dinleyene ve öğrene dek bilmezdim!Sanki öncesinde bambaşka bir alemde yaşayan,yolunu kaybetmiş bir yolcu misaliydim…. Dedim ya öncesinde biz hiç bilmiyormuşuz sevgiyi,sevdayı ve canından çok sevmek nedir duymamışız,görmemişiz.Yada gördüğünü sandığımız bu gözlerimiz kör,duyduğuna inandığımız kulaklarımız sağır ve attığını hissettiğimiz bu kalplerimiz meğersem ölüymüş efendim!Seni tanimadan geçen günler,aylar ve yıllar kimsesiz yetimmiş.Seni taniyinca çikmaz sokaklarimiz yol ; Senin sevdan yolumuz,yoldaşımız oldu bizim …

Seni tanimak diyorum tıpkı ruhun bedende yeniden can bulmasi gibi sen ki ey sevgili daha önce hiç görmediğin,duymadığın ama varlığından haberdar olduğun asırlar ötesindeki ümmetini canından dahi öte sevmiş,ellerini açıp arş-ı alâya ümmetim,ümmetim diye bağışlanma isteyenimizsin.Sevmek dedim efendim , seni sevmek tıpkı sahabe efendilerimiz gibi alınan nefeslerle,yürünen yollarla adım adım sana gelmek, koşmaktı ve her ana seni sığdırabilmekti. Hz.Ebubekir (r.a) misali olmaktı seni sevmek; Sağının adami olup seslendiğinde ilk koşan,ilk elini uzatan olmak ve hicret vakti gelip çattiğinda en sevgiliye yoldaş olup ,çölde efendimizin sağinda,solunda ,arkasinda ve önünde durup canini siper etmekti.Bir an dahi tereddüt etmeden canindan vazgeçmekti! Hz.Ömer (r.a) gibi anadan, babadan, yardan ve evlattan vazgeçmekti.Hz.Osman misali evini ocağıni,yurdunu arkadanda birakmakti.Gitmekti ,yüreğinde senin sevdani taşiyarak adim adim yol almakti.

Diyorum ki efendim seni sevmek öylesine güzel ki anlatamam belki ama ömrümün yettiği kadar,nefesimin sonuna dek hece hece,satir satir seni yazarim.Seni sevmek der susarim ey sevgili,en sevgili….

YAZANMERVEDEMİREL

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s